Utama Migrain

Asid asetil adalah aspirin atau analgin

Ubat-ubatan murah Aspirin dan Analgin telah lama digunakan dalam perubatan. Mereka boleh dibeli di setiap farmasi dan tanpa preskripsi. Di mana-mana rumah terdapat sekurang-kurangnya satu ubat ini. Tetapi hari ini semakin kerap anda dapat mendengar perbahasan mengenai apakah tablet popular ini sangat bagus..

Ubat-ubatan murah Aspirin dan Analgin telah lama digunakan dalam perubatan.

Ciri Aspirin

Aspirin adalah komposisi ubat yang diperoleh daripada interaksi salisilik dan anhidrida asetik. Sebagai tambahan kepada bahan aktif (acetylsalicylic acid - ASA), ia termasuk bahan pengawet, perangsang, enterosorben.

  • mempunyai rasa masam;
  • larut dalam air sejuk;
  • larut dalam air mendidih dan alkohol.

Kelebihan ubat:

  • menurunkan suhu;
  • melegakan proses keradangan;
  • bertindak sebagai analgesik ringan;
  • menipis darah, melindungi daripada pembekuan darah.

Aspirin adalah komposisi ubat yang diperoleh daripada interaksi salisilik dan anhidrida asetik.

Sebagai antipiretik, Aspirin diresepkan dalam bentuk suntikan (contohnya, Acelisinum). Tetapi lebih kerap digunakan oleh pesakit yang mengalami masalah jantung dan vaskular.

Bagaimana Analgin

Sifat Analgin (bahan aktif adalah sodium mitamizole) adalah untuk melambatkan enzim siklooksigenase, yang bertanggungjawab untuk sintesis bahan yang menimbulkan rasa sakit pada ujung saraf. Tablet membantu dengan:

  • sakit
  • panas ringan;
  • peningkatan keasidan perut.

Analgin digunakan untuk kesakitan pelbagai asal:

  • neuralgia;
  • radiculitis;
  • sakit otot;
  • selsema
  • kesakitan selepas operasi;
  • kolik bilier;
  • demam;
  • sakit kepala dan sakit gigi.

Sifat Analgin adalah untuk melambatkan enzim cyclooxygenase, yang bertanggungjawab untuk sintesis bahan yang menimbulkan rasa sakit pada ujung saraf.

Kesan bersama

ASA mempunyai kesan antipiretik yang lebih ketara. Sekiranya terdapat kesakitan yang teruk, tetapi sekiranya tidak ada panas, Analgin analgesik yang berkesan digunakan. Tujuan bersama mereka bertujuan untuk meningkatkan indikator individu masing-masing, campuran ditunjukkan dengan kejadian serentak:

Apa yang membantu bersama

Aspirin dengan Analgin dirawat:

  • reumatik;
  • selesema;
  • yang sejuk
  • jangkitan virus;
  • sakit gigi disertai demam dan keradangan.

Tetapi hanya seorang doktor yang harus menetapkan gabungan dua analgesik ini. Sebelum digunakan, perlu membaca arahan untuk menghilangkan kontraindikasi dan kesan sampingan..

Kontraindikasi

Analgin dilarang di banyak negara. Di tempat kami, doktor juga berwaspada terhadap penggunaannya, kerana ia diakui sebagai racun yang kuat. Ubat ini tidak diresepkan kepada pesakit:

  • dengan intoleransi individu;
  • dengan imuniti yang lemah;
  • dengan penyakit jantung;
  • dengan penyakit darah;
  • dengan patologi vaskular;
  • dengan pelanggaran di hati dan buah pinggang;
  • dengan hipotensi;
  • perempuan mengandung
  • semasa penyusuan;
  • kanak-kanak di bawah umur 2 tahun.

Oleh kerana Aspirin juga merupakan analgesik, banyak kontraindikasi yang serupa dengan Analgin:

  • beracun
  • tidak sesuai untuk pesakit dengan disfungsi buah pinggang dan hati;
  • secara agresif mempengaruhi saluran pencernaan;
  • sangat mencairkan darah;
  • menurunkan tekanan darah;
  • tidak ditunjukkan sehingga berumur 12 tahun;
  • tidak digalakkan untuk hamil.

Gabungan ubat dan alkohol ini tidak dapat diterima.

Cara pengambilan Aspirin dan Analgin

Aspirin boleh didapati dalam bentuk serbuk atau tablet. Analgin dihasilkan dalam bentuk suntikan, supositoria, serbuk dan tablet..

Pada suhu

Apabila anda perlu menurunkan panas, anda boleh menggunakan salah satu pilihan (untuk orang dewasa):

  • Aspirin dalam tablet - 2 pcs. 500 mg 4 kali sehari;
  • Analgin dalam tablet - 1 tablet 500 mg 3 kali sehari;
  • Analgin dalam bentuk suntikan - 1 ml 3 suntikan sehari.

Aspirin boleh didapati dalam bentuk serbuk atau tablet..

Semasa menggunakan sediaan padat, perlu memerhatikan selang waktu yang sama antara dos. Syarat yang diperlukan untuk pengambilan suntikan adalah pemberian perlahan (ini akan membantu mengelakkan penurunan tekanan yang mendadak).

Dari kesakitan

Untuk melegakan kesakitan, ditetapkan (untuk orang dewasa):

  • Analgin dalam bentuk pepejal - dos harian 2 g (untuk kesakitan teruk - sehingga 6 g);
  • Suntikan analgin - 1-2 ml 2 kali sehari (3 kali untuk kesakitan teruk);
  • Aspirin digunakan apabila kesakitan dikaitkan dengan keradangan - 1 tablet 3 kali sehari.

Perlu diingat bahawa:

  • tablet dibasuh dengan banyak air;
  • kaedah suntikan untuk sakit kepala lebih berkesan;
  • dengan sakit gigi, analgesik dalam bentuk kompres digunakan pada gusi atau gigi yang berpenyakit (ini adalah ubat berkesan, tetapi jangka pendek).

Untuk kanak-kanak

Seorang kanak-kanak berumur 2 hingga 14 tahun ditetapkan Analgin atas cadangan pakar pediatrik, mengikuti peraturan berikut:

  • mengambil bentuk pepejal - 250-500 mg sehari;
  • dalam bentuk suntikan - pada kadar 5-10 mg setiap 1 kg berat badan 2 kali sehari;
  • komposisi suntikan harus mempunyai suhu badan;
  • penyelesaian dengan isipadu 1 g harus diberikan secara intravena;
  • perjalanan penggunaan sebarang analgesik tidak lebih dari 3 hari;
  • pada suhu yang stabil, suntikan ditetapkan bersama dengan diphenhydramine;
  • supositoria mempunyai kesan sampingan paling sedikit dari aplikasi.

Aspirin diresepkan kepada kanak-kanak dari usia 12 tahun dan dengan berhati-hati.

Aspirin diresepkan kepada kanak-kanak dari usia 12 tahun dan dengan berhati-hati (kerana diagnosis sindrom Reye). Tablet atau serbuk diresepkan dalam dos tidak melebihi 0,5-1 g sehari dan dicuci dengan sejumlah besar cecair.

Kesan sampingan Aspirin dan Analgin

Kesan sampingan utama adalah overdosis dan alahan..

Aspirin boleh menyebabkan:

  • pendarahan gastrik;
  • sakit buah pinggang;
  • pengurangan tekanan;
  • kekejangan
  • masalah pendengaran (dengan sindrom Reye).

Kesan sampingan dari Analgin:

  • perut tidak selesa;
  • sakit di hati dan buah pinggang;
  • pernafasan yang sukar;
  • ruam dan gatal-gatal;
  • Edema Quincke.

Doktor: dengan COVID-19 anda tidak boleh mengambil aspirin dan analgin

Foto: Katalog Pemikiran / Unsplash

Pesakit dengan coronavirus perlu mengambil parasetamol untuk menurunkan suhunya. Perkara ini dilaporkan oleh pakar neurologi Irina Vereyutina.

Sebelumnya, antara kemungkinan komplikasi virus sapi, disebut peradangan pada peritoneum dan peningkatan risiko strok. Virus ini juga menyerang jantung, otak, usus dan saluran darah. Sindrom Kawasaki mungkin berlaku pada kanak-kanak.

Menurut data terkini, lebih daripada 326 ribu kes COVID-19 didaftarkan di Rusia. 3249 pesakit mati, hampir 100 ribu orang pulih. Menurut salah satu makmal swasta, satu dari tujuh mempunyai antibodi terhadap coronavirus.

Bolehkah saya mengambil asid Analgin dan Acetylsalicylic?

Aspirin dan Analgin adalah ubat yang paling biasa yang terdapat di setiap kabinet ubat. Mereka digunakan untuk pelbagai penyakit dan jenis kesakitan. Ramai orang berminat dengan ciri kedua ubat tersebut dan kemungkinan penerimaan bersama mereka..

Tindakan aspirin

Ia adalah ubat anti-radang bukan steroid. Bahan aktifnya ialah asid asetilsalisilat. Ubat ini digunakan di semua cabang ubat kerana kesannya yang serba boleh:

  • Ia mempunyai kesan analgesik untuk sakit kepala, haid, pergigian dan jenis kesakitan yang lain;
  • mempunyai kesan antipiretik yang sedikit;
  • pengencer darah.

ASA digunakan secara meluas dalam kardiologi untuk rawatan jangka panjang penyakit kardiovaskular (kardiosklerosis, vena varikos, buasir, dll.). Ia juga diambil pada suhu badan yang tinggi..

Tindakan analgin

Analgin adalah ubat dari kumpulan farmakologi analgesik anti-radang bukan steroid. Ubat ini boleh didapati dalam bentuk tablet, suntikan dan supositoria. Bahan aktifnya adalah metamizole sodium, yang mempunyai pelbagai kesan analgesik.

Kesan bersama

Bersama-sama, metamizole dan asid asetilsalisilat dapat digunakan, walaupun ubat moden tidak mengalu-alukan kombinasi seperti itu. Asid asetilsalisilat telah digunakan selama seratus tahun untuk menurunkan suhu, tetapi sekarang lebih sering digunakan dalam kardiologi dan phlebology untuk menipiskan darah dan menormalkan peredaran darah.

Pada masa yang sama, anda boleh minum ubat 1-2 kali jika berlaku "ambulans" dengan demam dan demam. ASA boleh diganti dengan Diphenhydramine, Paracetamol dan Ibuprofen.

Petunjuk untuk penggunaan Aspirin dan Analgin secara serentak

Demam, demam sengit kerana penyakit berjangkit. Sekiranya suhu disebabkan oleh pendarahan dalaman, radang usus buntu, dan lain-lain - anda tidak boleh menurunkan suhu dengan ubat bukan steroid.

Kontraindikasi terhadap penggunaan Aspirin dan Analgin

Kedua-dua ubat tersebut adalah NSAID dan mempunyai kontraindikasi yang serupa:

  • intoleransi terhadap komponen komposisi;
  • penyakit saluran gastrousus;
  • kegagalan hati dan buah pinggang.

Sebelum menggunakan ubat itu, kanak-kanak perlu berunding dengan pakar pediatrik.

Dengan penggunaan ubat ini secara serentak, risiko kesan sampingan meningkat, oleh itu, ia hanya boleh digunakan jika benar-benar diperlukan, jika manfaat yang dimaksudkan lebih tinggi daripada kemungkinan bahaya.

Bagaimana nak guna?

Untuk menurunkan suhu, 3 ubat digunakan - Analgin, Aspirin dan No-shpa. Ubat terakhir adalah antispasmodik, yang diperlukan untuk mengurangkan vasospasme. Anda boleh menggunakan triad 1-2 kali.

Secara berasingan, Analgin diambil dari haid, sakit kepala. Ia juga berkesan terhadap sakit gigi, sakit otot. Aspirin diresepkan untuk melegakan keradangan, mengurangkan rasa sakit dan mengencerkan darah. Dos ditentukan bergantung pada patologi dan ciri individu tubuh pesakit.

Kesan sampingan Aspirin dan Analgin

Dengan penerimaan yang salah atau intoleransi terhadap ubat, kesan sampingan boleh berlaku:

  • manifestasi tindak balas alahan, gatal-gatal, ruam;
  • penyakit sistem pencernaan;
  • pening, loya, muntah, gangguan najis.

Dengan sekali penggunaan ubat dan dos, gejala seperti itu tidak berlaku.

Mustahil untuk mengatakan dengan jelas ubat mana yang lebih baik. Semuanya bergantung pada penyakit di mana ubat itu digunakan. Dengan sakit kepala, ketegangan lebih berkesan daripada Analgin, tetapi dengan mabuk lebih baik minum, misalnya, Aspirin. Adalah tidak praktikal untuk membandingkan 2 ubat dengan kesan yang berbeza.

Pendapat doktor

Alena Ivanovna, pakar pediatrik, Kursk

Triplet dengan Analgin dan Aspirin selama bertahun-tahun dianggap sebagai alat No. 1 pada suhu tinggi. Baru-baru ini, Aspirin tidak digunakan dalam pediatrik kerana sebilangan besar kesan sampingan. Lebih baik menggantinya dengan Ibuprofen, yang menurunkan suhu dengan cepat dan berkesan dan melegakan kesakitan..

Sergey Vladimirovich, pakar kardiologi, Magnitogorsk

Aspirin, seperti ubat lain berdasarkan asid asetilsalisilat, sering diresepkan kepada pesakit untuk rawatan dan pencegahan penyakit pada sistem vaskular. Saya tidak menggunakan analgin, untuk menggantikan kesakitan saya menggantinya dengan ubat yang serupa dengan kesan sampingan yang lebih sedikit.

Testimoni Pesakit

Katerina, 30 tahun, Yeysk

Saya tidak pernah minum ubat bersama, tetapi saya sering minum aspirin untuk kekejangan haid. Ia membantu dengan cepat dan berkesan, tidak pernah ada reaksi buruk.

Elena, 56 tahun, Moscow

Ketika cucu perempuan itu sakit, dan dia mempunyai suhu + 40 ° C, mereka memanggil ambulans. Doktor segera menghilangkan demam dengan bantuan Analgin dan Aspirin. Suhu kembali normal dalam setengah jam, dan anak menjadi lebih baik.

Aspirin dan Analgin digunakan untuk menurunkan petunjuk suhu. Gabungan ubat membantu menghilangkan rasa sakit, meredakan selesema dan selesema. Adalah perlu untuk mengira dos dengan betul untuk menurunkan suhu dengan cepat dan mencegah perkembangan reaksi buruk.

Bagaimana ia mempengaruhi badan

Kedua-dua ubat mengurangkan suhu ke nilai normal, menghilangkan keradangan dan kesakitan. Asid asetilsalisilat meningkatkan tindakan metamizole dan mencegah lekatan platelet.

Petunjuk untuk digunakan

Meresepkan ubat pada suhu badan yang tinggi, keradangan dan sakit badan terhadap pelbagai penyakit:

  • selsema;
  • selesema;
  • penyakit sistem muskuloskeletal atau sistem kardiovaskular;
  • ARVI.

Harap maklum bahawa pengambilan dana ini harus ditentukan oleh doktor.

Cara mengambil Aspirin dengan Analgin

Untuk menghilangkan demam, sakit dan radang dengan cepat, mereka mengambil suntikan Analgin dan minum tablet Aspirin. Selalunya, bukannya yang terakhir, diphenhydramine digunakan bersama dengan metamizole. Taipkan 1 picagari. Lakukan hanya sebagai jalan terakhir.

arahan khas

Selepas suntikan, risiko pendarahan meningkat, jadi jangan gunakan sebelum pembedahan. Untuk mengelakkan dispepsia, tablet harus diambil selepas makan.

Kehamilan dan penyusuan

Ini dikontraindikasikan untuk wanita hamil dan menyusui untuk menurunkan suhu dengan agen ini..

Gabungan ubat untuk kanak-kanak

Memberi kombinasi ubat kepada kanak-kanak di bawah umur 15 tahun adalah kontraindikasi.

Umur lanjut usia

Pada usia tua, gunakan dengan hati-hati pada penyakit hati dan ginjal..

Kesan sampingan Aspirin dan Analgin

Dengan satu dos, tindak balas buruk jarang berlaku, tetapi campuran tersebut tidak dianggap selamat. Dengan penggunaan yang berpanjangan, anemia, dispepsia muncul, fungsi ginjal dan hati terganggu. Alergi berkembang sehingga bronkospasme. Terdapat pening, sakit kepala, mual, anafilaksis, muntah, bengkak. Selepas pentadbiran, kanak-kanak sering mengalami gejala penyakit yang mematikan - sindrom Reye. Pada tanda pertama reaksi alergi, hentikan rawatan.

Kontraindikasi terhadap penggunaan Aspirin dan Analgin

Kemasukan untuk beberapa patologi dan keadaan adalah kontraindikasi:

  • kehamilan;
  • umur kanak-kanak sehingga 15 tahun;
  • tempoh penyusuan susu ibu;
  • alahan terhadap komponen;
  • penyakit buah pinggang dan hati yang teruk;
  • asma bronkial;
  • pankreatitis
  • penyakit sistem hemostatik;
  • pembedahan aorta;
  • penyakit jantung yang teruk;
  • ulser gastrousus atau pendarahan;
  • dengan kekejangan sistem vaskular;
  • kekurangan vitamin K;
  • gangguan pendarahan;
  • penurunan bilangan platelet;
  • kekurangan glukosa-6-fosfat dehidrogenase;
  • gout;
  • polip di hidung;
  • tekanan darah tinggi;
  • alahan terhadap derivatif pirazolon;
  • penindasan darah.

Tablet tidak boleh diambil untuk penyakit perut. Lebih baik membuat suntikan yang tidak membahayakan mukosa gastrousus.

Pengaruh semasa memandu

Oleh kerana kemungkinan penurunan tekanan, pening dan sakit kepala, perlu memandu kenderaan dan mekanisme kompleks dengan berhati-hati.

Kombinasi Analgin dan Aspirin dengan ubat lain

Pada suhu, Analgin boleh digunakan bersama dengan Papaverine dan Diphenhydramine. Suntikan ubat membantu dengan petunjuk suhu tinggi, apabila kekejangan kapal diperhatikan dan anggota badan menjadi lebih sejuk. Ubat berikut tidak boleh digunakan secara serentak:

  • Methotrexate;
  • etanol;
  • glukokortikoid;
  • Digoxin;
  • barbiturat;
  • antidepresan;
  • Allopurinol;
  • kontraseptif;
  • Penisilin;
  • bahan radiopaque.

Tindakan dana meningkatkan propranolol, ubat penenang. Aktiviti ubat hipoglikemik dan antihipertensi, antikoagulan tidak langsung, indometasin, heparin, diuretik semakin meningkat.

Keserasian alkohol

Dengan pengambilan alkohol secara serentak, keberkesanan ubat-ubatan menurun dan beban pada hati meningkat. Minuman alkohol memberi kesan negatif kepada keadaan jantung dan saluran darah. Rawatan dalam kes ini hanya akan membahayakan.

Berlebihan

Sekiranya berlaku overdosis, tindak balas buruk akan meningkat. Terdapat mual, muntah, tekanan darah menurun, degup jantung terganggu. Sukar bagi pesakit untuk bernafas, masalah dengan ginjal dan hati muncul, suhu badan menurun, dan kekejangan berlaku.

Pertolongan cemas - lavage gastrik, pengambilan adsorben.

Di hospital, terapi simptomatik dilakukan. Hemodialisis mungkin diperlukan..

Syarat Percutian Farmasi

Di farmasi, anda boleh membeli kedua-dua ubat tanpa preskripsi..

Keadaan simpanan

Simpan di tempat yang kering dan gelap pada suhu hingga + 30 ° C.

Jangka hayat

Hayat rak - 5 tahun..

Analog ubat adalah Paracetamol. Ia boleh diberikan kepada kanak-kanak dan orang tua. Anda boleh mengganti kombinasi dengan ubat yang mengandungi nimesulide.

Paracetamol, Suprastin dan No-shpa akan membantu menghilangkan kepanasan.

Sebagai gabungan, Paracetamol dan Ibuprofen, Cefecon atau Ibuklin digunakan. Boleh juga dibeli di farmasi Teraflu, Nurofen, Ferveks, Rinza, Coldrex.

Harga ubat

Kos Aspirin ialah 260 rubel, dan Analgin - dari 10 rubel.

Gabungan ubat-ubatan tersebut diresepkan oleh doktor untuk demam. Bersama dana Diphenhydramine membantu menormalkan suhu dalam 20 minit. Ketidakselesaan pada otot, rasa sakit di pelipis hilang. Sekiranya anda mengambil ubat dalam bentuk tablet, maka anda perlu melakukan ini selepas makan.

Elena Igorevna, ahli terapi

Gabungan Analgin dan Aspirin adalah antipiretik yang berkesan. Ia boleh digunakan serentak dengan asid acetylsalicylic dalam kes kecemasan. Tugaskan dalam bentuk tablet, dan pada suhu tinggi - dalam suntikan. Analgin mengatasi rasa sakit dan suhu, dan Aspirin meningkatkan kesannya. Untuk menolong ubat, anda perlu minum banyak air dan memerhatikan rehat di tempat tidur.

Adakah mungkin aspirin dengan analgin? Bolehkah saya minum analgin dengan aspirin?

adakah mungkin aspirin dengan analgin

Bolehkah saya minum analgin dengan aspirin

Adakah mungkin mengambil aspirin dengan analgin

Bolehkah saya minum analgin bersama aspirin bersama

adakah mungkin untuk memberikan analgin dengan aspirin

Adakah mungkin kanak-kanak aspirin dengan analgin

Dalam pil gabungan, aspirin dan analgin boleh didapati secara serentak..

Kedua-duanya tidak dalam dos yang tinggi. Iaitu, tidak ada keserasian kimia.

Ketidakserasian farmakologi - penjumlahan kesannya, ini adalah ubat dari satu subkumpulan.

Kanak-kanak lebih baik tidak memberikan ubat ini sama sekali. Di beberapa negara, mereka dilarang untuk kanak-kanak..

Untuk ini, terdapat bentuk dos kanak-kanak. Dalam sirap, lilin. Pada asas lain.

Anda boleh memberi kedua-dua ubat pada separuh dos terapi, bergantung pada usia. Lebih baik bergantian. Baca semula semua yang lain dalam arahan rasmi, kerana ini adalah dokumen sah, panduan untuk digunakan.

Ya, kedua-dua ubat ini dapat digunakan bersama, tetapi mungkin hanya separuh dos pada satu masa, kerana kedua-dua ubat ini mempunyai kesan yang kuat dan mengambil kesan sampingan pada satu masa dalam dos penuh. Kerana aspirin adalah antipiretik, dan analgin adalah analgesik dan sangat sesuai untuk rawatan sakit kepala, sakit gigi, sakit otot dan sendi. Bersama-sama, ubat terbaik diambil apabila ubat antipiretik yang biasa tidak membantu, misalnya, setelah Ibuprofen atau Paracetomol mengatasi selesema. Tidak ada keserasian kimia dalam penyediaannya. Tetapi lebih baik tidak memberikan kedua-dua ubat ini kepada kanak-kanak, ada negara di mana kanak-kanak dilarang mengambil kedua-dua ubat ini secara kategoris dan oleh itu kanak-kanak tidak boleh diberi ubat ini sama sekali.

Aspirin dan Analgin digunakan untuk menghilangkan rasa sakit atau mengurangkan proses keradangan. Mereka berdua tergolong dalam ubat anti-radang bukan steroid dan mempunyai beberapa ciri umum, tetapi ini adalah ubat yang berbeza yang kadang-kadang digunakan bersama untuk meningkatkan kesannya..

Tindakan Aspirig

Aspirin tergolong dalam kumpulan farmakologi NSAID. Komponen aktifnya ialah asid asetilsalisilat, yang mempunyai kesan antipiretik dan anti-radang. Ia digunakan untuk sindrom kesakitan dari pelbagai tempat.

Aspirin mempunyai sifat penipisan darah dan banyak digunakan dalam kardiologi dan phlebology untuk rawatan dan pencegahan penyakit jantung..

Kesan Analgin pada badan

Bahan aktif utama Analgin adalah metamizole sodium, yang mempunyai kesan analgesik yang kuat. Oleh kerana risiko kesan sampingan yang tinggi, ubat ini dilarang digunakan di banyak negara, tetapi di negara kita ia digunakan di semua cabang ubat.

Analgin digunakan untuk sakit gigi, telinga, haid, sakit kepala. Ia diresepkan kepada pesakit dalam tempoh pemulihan selepas pembedahan untuk mengurangkan rasa sakit dan melegakan keradangan..

Kesan bersama

Gabungan Aspirin dan Analgin mempunyai kesan anti-radang, analgesik dan antipiretik yang kuat.

Petunjuk untuk penggunaan serentak

Bersama-sama, ubat-ubatan diresepkan pada suhu tinggi pada orang dewasa dan kanak-kanak, akibat penyakit berjangkit, bakteria atau selesema. Anda tidak dapat menghilangkan rasa sakit dengan cara ini dengan panas kerana penyakit gastrousus.

Kontraindikasi terhadap Aspirin dan Analgin

Untuk penggunaan ubat-ubatan, terdapat sejumlah kontraindikasi:

  • penyakit saluran gastrousus;
  • risiko pendarahan;
  • kepekaan terhadap komponen komposisi;
  • kegagalan hepatik dan buah pinggang;
  • asma bronkial dan "aspirin".

Cara pengambilan Aspirin dan Analgin bersama-sama?

Aspirin dengan Analgin paling baik diambil dalam bentuk larutan untuk suntikan, dan bukan dalam bentuk tablet, walaupun kombinasi mungkin dilakukan. Dengan demam dan panas, kekejangan saluran darah berlaku, jadi ubat lain ditambahkan pada kombinasi - No-Shpa. Ini dipanggil triad..

Untuk menurunkan kepanasan, semua ubat dalam 2 ml dicampurkan dalam satu picagari. Sekiranya tablet digunakan, maka 3 tablet mesti diminum bersama. Sekiranya demam meningkat, selepas 6-8 jam, triad dapat diambil lagi.

Kesan sampingan

Sekiranya kedua-dua ubat diambil jika terdapat kontraindikasi atau dosnya tidak dipatuhi, tindak balas buruk mungkin berlaku:

  • loya, pedih ulu hati, muntah, cirit-birit;
  • reaksi alahan dalam bentuk edema Quincke, ruam gatal pada kulit;
  • pelanggaran hati dan buah pinggang;
  • pendarahan dalaman;
  • penyakit sistem pencernaan.

Pendapat doktor mengenai keserasian Aspirin dan Analgin

Ivanna Sergeevna, pakar pediatrik, Eagle

Sebelum ini, triad dengan Aspirin dan Analgin sering digunakan untuk mengurangkan suhu pada kanak-kanak yang berumur berbeza. Kini beberapa doktor ambulans menggunakan kaedah ini. Seorang kanak-kanak dari 1 tahun hingga 12 tahun disyorkan untuk menggunakan supositoria dalam komposisi dengan Analgin dan Diphenhydramine (Analdim).

Igor Semenovich, ahli terapi, Magnitogorsk

Walaupun terdapat banyak kesan sampingan dan kontraindikasi, campuran asid metamizol dan asetilsalisilat dengan cepat dan berkesan melegakan keradangan, kesakitan dan demam. Dalam beberapa kes, anda tidak boleh melakukan tanpa kombinasi seperti itu.

Testimoni Pesakit

Olga, 38 tahun, Tver

Selepas pembedahan di ginekologi, haid menyakitkan, kadang-kadang suhu meningkat. Suntikan dengan Aspirin dan Analgin segera menghilangkan rasa sakit dan membantu memperbaiki keadaan. Tidak ada kesan sampingan.

Sergey, 49 tahun, Novgorod

Saya menggunakan triad lebih daripada sekali pada suhu tinggi. Suntikan melegakan demam dalam beberapa minit, menyekat kesakitan. Baru-baru ini, masalah perut telah bermula, jadi anda tidak boleh menggunakan kaedah ini.

Baca Mengenai Pening